kiemelt_potfelveteli_2019

Több mint 380 hallgató került be a pótfelvételi eljárás során az SZTE-re

Tovább növelte hallgatói létszámát a Szegedi Tudományegyetem. A 2019-es általános felvételi eljárásban felvett 6159 új hallgató mellett 384 jelentkező került be a pótfelvételi eljárás során az SZTE valamely képzésére.

Mintegy 200 szakon hirdetett pótfelvételit a Szegedi Tudományegyetem. A képzésekre összesen 557-en jelentkeztek, közülük 384 hallgatót vett fel az intézmény. A 2019-es eljárásban az SZTE 11 kara valamint Tanárképző Központja hirdetett pótfelvételit alap, mester, osztatlan és felsőoktatási szakképzésekre. Azok, akik nem nyertek felvételt, vagy nem is jelentkeztek felsőoktatási intézménybe, augusztus 7-ig jelentkezhettek az SZTE képzéseire. A ponthatárokat augusztus 26-án hozták nyilvánosságra.

 

A 2018-as adatokhoz képest több mint 60 fővel emelkedett a pótfelvételi eljárásban jelentkezők száma. A szegedi egyetem képzéseire összesen 557-en jelentkeztek, közülük 384 hallgatót vett fel az intézmény: 303-an alap, 48-an osztatlan, 8-an mester, 25-en felsőoktatási szakképzésen kezdhetik meg tanulmányaikat. Legtöbben a levelező és nappali munkarendű képzésekre jelentkeztek, de nagy volt az érdeklődés a távoktatás iránt is.

 

A legtöbb jelentkezőt az SZTE Állam- és Jogtudományi Kar fogadja, itt több mint 100 pótfelvételis hallgató kezdheti meg tanulmányait. A jogi képzések mellett népszerű a Gazdaságtudományi Kar gazdálkodási és menedzsment, valamint a Természettudományi és Informatikai Kar programtervező informatikus szakja is. A Mérnöki Kar Orosházán meghirdetett gépészmérnök szakjára mintegy 20 hallgatót vettek fel a pótfelvételi eljárásban. A legtöbb pont – összesen 450 – a matematika alapszakra kellett, de magas volt a ponthatár a vidékfejlesztési agrármérnöki (444 pont), a régészet (440 pont), a gyógyszerész (404 pont), a gyógypedagógia (400 pont), a szociálpedagógia (400 pont), valamint a fagott-tanár (400 pont) szakokra is.

 

A külföldi hallgatók folyamatban lévő felvételi eljárásának lezárását követően várhatóan több mint 7500 új hallgató kezdheti meg tanulmányait 2019 szeptemberétől a Szegedi Tudományegyetemen.


SZTEinfo



esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták

Krizsan DaniellaKrizsán Daniella – BTK, szabad bölcsészet

A felvételi előtt a kommunikáció, a média és a nyelvtudományok érdekeltek. Végül szabad bölcsészet szakra jelentkeztem, mert így szakiránynak a kommunikáció- és médiatudományt vettem fel, minor képzésnek pedig a nyelvtechnológiát. A szakon családias a környezet, a tanárok szinte olyanok, mintha segítőkész szülőként lennének mellettünk. Mesterképzésre is szeretnék jelentkezni, kommunikáció- és médiatudomány szakra, ahol majd a humánkommunikáció kutatásra szeretnék specializálódni. Célom, hogy kifejlesszek egy olyan módszert, amivel az emberek gyorsabban tanulnának meg idegen nyelveket.





Moczar_DoraMóczár Dóra - ÁJTK, jogász

Szegediként a pályaválasztás előtt nem is volt kérdés, hogy itt szeretném elkezdeni jogi tanulmányaimat. Emellett, egyedül az SZTE ÁJTK biztosít az országban modulválasztási lehetőséget, teret adva annak, hogy mindenki érdekeltségi körének megfelelő jogterületen bővítse ismereteit. A város hangulata és nyüzsgése méginkább azt erősítette bennem, hogy jól döntöttem. Tanulmányaim során közéleti téren is aktív voltam és vagyok, gyakornokként pedig beleláttam a jogászi munkába és értékes tapsztalatokat szereztem, ezért biztos vagyok benne, hogy ha még egyszer választanom kellene, akkor is a Szegedi Tudományegyetemet választanám.


További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.