2024. március 29., péntek English version
Archívum  --  2010  --  3. szám - 2010. március 1.  --  Egyetemi élet
Ta­va­szi Ál­lás­bör­ze a TIK-ben
Ti­zen­ötö­dik al­ka­lom­mal ren­de­zik meg az SZTE Ta­va­szi Ál­lás­bör­zé­jét már­ci­us 10-én. A Jó­zsef At­ti­la Ta­nul­má­nyi és In­for­má­ci­ós Köz­pont át­ri­u­má­ban reg­gel ki­lenc és dél­után öt óra kö­zött nyí­lik le­he­tő­ség a mun­ka­erő­pi­ac sze­rep­lő­i­vel va­ló is­mer­ke­dés­re.
Címkék: Egyetemi Élet

A leg­utób­bi al­ka­lom óta je­len­tős át­ala­ku­lá­son esett át a ren­dez­vény, a ha­gyo­má­nyos SZTE Ta­va­szi Ál­lás­bör­zé­vel pár­hu­za­mo­san ugyan­is a Szak­mai Gya­kor­la­ti He­lyek Bör­zé­jét is meg­ren­de­zik, ahol ki­mon­dot­tan gya­kor­no­ki he­lye­ket kí­ná­ló cé­gek­kel le­het majd ta­lál­koz­ni. „Ed­dig egy­ben volt a ket­tő, de mi is egy­re job­ban fel­is­mer­jük a szak­mai gya­kor­lat fon­tos­sá­gát. Ezért pró­bál­juk most er­re he­lyez­ni a hang­súlyt, hogy a hall­ga­tók sze­rez­ze­nek hasz­nál­ha­tó szak­mai ta­pasz­ta­la­to­kat. Bi­zo­nyos cé­gek­nek van ki­mon­dot­tan gya­kor­no­ki prog­ram­juk, amely rá­húz­ha­tó egy adott kar gya­kor­la­ti el­vá­rá­sa­i­ra. A ket­tő jól ös­­sze­il­leszt­he­tő, el tud­ja fo­gad­ni a cé­ges gya­kor­la­tot az adott kar is kö­te­le­ző gya­kor­lat­ként” – mond­ta el la­punk­nak Fajka Ju­dit, az SZTE Kar­ri­er Iro­da ren­dez­vény­szer­ve­ző­je.

allasborze
Több tucat cég várja az érdeklődő hallgatókat a TIK-ben. Fo­tó: Se­ges­vá­ri Csa­ba
Igen sok­szí­nű kí­ná­lat vár­ja az SZTE hall­ga­tó­it, mind­két bör­zén több mint húsz cég kép­vi­sel­te­ti majd ma­gát. Az ál­lás­bör­zén fő­ként in­for­ma­ti­kai, gaz­da­sá­gi, pá­lyá­zat­írás­sal fog­lal­ko­zó és gyógy­szer­cé­gek je­len­nek meg, de meg­ta­lál­ha­tó lesz a mun­ka­ügyi köz­pont és több ál­lás­köz­ve­tí­tő cég is. A gya­kor­la­ti he­lyek bör­zé­jén pe­dig a fő­ként sze­ge­di il­le­tő­sé­gű cé­gek mel­lett pél­dá­ul a Green­peace ál­tal kí­nált le­he­tő­sé­gek­kel is meg le­het majd is­mer­ked­ni. A stan­dok mel­lett tar­tott cég­elő­adá­so­kon pe­dig rész­le­te­seb­ben tá­jé­ko­zód­ha­tunk az adott cég fel­épí­té­sé­ről, mű­kö­dé­sé­ről és szak­mai gya­kor­la­ti prog­ram­já­ról.
A vál­to­zá­sok­kal együtt a bör­ze cél­cso­port­ja is meg­vál­to­zott. A mun­ka­erő­pi­ac­ra idén ki­ke­rü­lő har­mad- és ötöd­éves hall­ga­tók mel­lett bár­me­lyik év­fo­lyam­ról ér­de­mes lesz el­lá­to­gat­ni a ren­dez­vény­re, hi­szen gya­kor­no­ki po­zí­ci­ó­ban akár már el­ső­éves­ként is el le­het he­lyez­ked­ni. Mint a fő­szer­ve­ző­től meg­tud­tuk, igen sok te­rü­le­tet érint a kí­ná­lat, az ÁJTK, GTK, GYTK, TTIK, BTK és MK hall­ga­tói biz­to­san ta­lál­hat­nak majd kép­zett­sé­gük­nek meg­fe­le­lő ál­lást. A szer­ve­zők büsz­ke­sé­ge, hogy a Me­ző­gaz­da­sá­gi Kar­ral kez­de­mé­nye­zett együtt­mű­kö­dés­nek kö­szön­he­tő­en idén már me­ző­gaz­da­sá­gi cé­gek is meg­ta­lál­ha­tó­ak a re­per­to­ár­ban.
És hogy mi­ért ér­de­mes rá­ál­doz­ni egy na­pun­kat az ál­lás­bör­zé­re? Fajka Ju­dit vé­le­mé­nye sze­rint szám­ta­lan okunk le­het er­re. „Konk­rét szám­ada­tunk nincs ar­ról, hogy az ál­lás­bör­zén ke­resz­tül há­nyan he­lyez­ked­tek el, de ren­ge­teg po­zi­tív vis­­sza­jel­zést ka­punk. Fon­tos el­mon­da­ni, hogy ak­kor is hasz­nos le­het el­lá­to­gat­ni ide, ha a cé­ge­ket át­néz­ve el­ső­re nem ta­lál va­la­ki sem­mit a te­rü­le­té­ről. Elő­for­dul­hat ugyan­is, hogy va­la­mi­lyen ok­ból szim­pa­ti­kus­sá vá­lik egy cég szá­má­ra, és fel­ajánl­hat­nak ne­ki egy a bör­zén meg nem hir­de­tett po­zí­ci­ót. Tu­laj­don­kép­pen azt mond­ha­tom, az ál­lás­bör­zén va­ló rész­vé­tel le­het az el­ső lé­pés a kar­ri­er út­ján. Meg le­het is­mer­ni a cé­ge­ket, fel le­het ven­ni a kap­cso­la­tot ve­lük. Jó le­he­tő­ség a cé­gek kép­vi­se­lő­i­vel va­ló sze­mé­lyes ta­lál­ko­zás­ra, a sze­mé­lyes be­nyo­más pe­dig na­gyon fon­tos. Le­he­tő­ség van le­ad­ni az ön­élet­raj­zot, mo­ti­vá­ci­ós le­ve­let, ez­zel be le­het ke­rül­ni a cé­gek adat­bá­zi­sa­i­ba.”
Nem árt te­hát, ha a hall­ga­tó ön­élet­rajz­zal és mo­ti­vá­ci­ós le­vél­lel fel­sze­rel­kez­ve ér­ke­zik a ren­dez­vény­re. Ezek el­ké­szí­té­sé­ben pe­dig se­gít­sé­gé­re le­het­nek az ál­lás­bör­zé­hez kap­cso­ló­dó­an már­ci­us 3. és 10. kö­zött meg­ren­de­zen­dő Ta­va­szi Kar­ri­er Na­pok elő­adá­sai és tré­ning­jei. Mind­két ese­mény prog­ram­ja­i­ról rész­le­te­sen le­het tá­jé­ko­zód­ni a www.sztekar­ri­er.hu weboldalon.

Ke­resz­tes Ju­dit