2012/5. számú főigazgatói körlevél az eszközbeszerzések korlátozásáról

Tisztelt Egyetemi Vezető!

Az SZTE Gazdasági és Műszaki Főigazgatósága az Egyetem Gazdasági Bizottságának egyhangú döntése értelmében, a Szegedi Tudományegyetem pénzügyi egyensúlyának megőrzése érdekében 2012. I. félévére

gép és eszközbeszerzési, valamint bútor és számítástechnikai beszerzési korlátozást léptet életbe támogatott, költségvetési források terhére

A korlátozás kiterjed minden olyan új beszerzésre, melynek kötelezettség vállalási forrása költségvetési támogatás.

A korlátozás nem érinti azokat a beszerzéseket, melyek

- pályázati forrásból (pl.: uniós források)

- saját bevételből (pl.: oktatás)

- kutatásra átvett pénzeszközökből (pl.: harmadik féllel kötött szerződés)

- elszámolás köteles támogatásokból (pl.: szakképzési hozzájárulás)

valósulnak meg.

Az önállóan gazdálkodó egységek vezetői, kötelezettségvállalói a jelenleg is életben lévő gyakorlatnak megfelelően a beszerzéshez szükséges igénylőlapon jelezhetik igényeiket a Logisztikai és Beszerzési Irodának – lehetőleg e-mailben - mely a hatályos közbeszerzési szabályoknak megfelelően előkészíti és lebonyolítja a beszerzést.

Egyben felhívom figyelmét, hogy a beszerzésekkel egy időben – amennyiben az meglévő eszköz vagy géppark korszerűsítésére irányul – a gépek, berendezések aktiválása mellett kezdeményezzék a használatból kikerülő tárgyi eszközök selejtezését illetve értékesítését is a Vagyongazdálkodási Csoportnál.

Segítő közreműködését előre is köszönöm

Szeged, 2012. január 31.

Dr. Majó Zoltán