Viragagyas_02

Ismét Föld Napja a TIK-ben

Az SZTE TIK, mint a természeti-és a társadalmi környezet megóvásának elkötelezett híve idén, 2010. április 22-án, csütörtöki napon is megszervezi Föld Napi rendezvényét.

earth_hands_600_dark1A programok között lesz kerékpártúra az Egyetemi Füvészkertbe, filmvetítés a Kongresszusi teremben, hulladékból kézműves szakkör, zöld társasjátékok, kvíz és az elmaradhatatlan kazántúra és jó idő esetén sport a parkban.

A Föld Napjának alapgondolata az Egyesült Államokban élő egyetemi hallgató, Denis Hayes ötlete volt. Az első ünnepre 1970. április 22-én került sor. 1990 óta Magyarországon is megünnepeljük a Föld Napját, minden év április 22-én, melynek keretében számos rendezvényt szerveznek országszerte.

Idén, immár harmadik alkalommal, kapcsolódik be Központunk is a mozgalomba.

A teljes programot itt olvashatja.

Bővebb információ az SZTE TIK Központi Ügyfélszolgálatán személyesen vagy a rendezveny@tik.u-szeged.hu címen és az 546-6603-as telefonszámon.