2024. április 16., kedd English version
Archívum  --  2010  --  2. szám - 2010. február 15.  --  Egytemi élet
Rek­tort vá­laszt a Szegedi Tudományegyetem
Címkék: Egyetemi Élet
Ket­ten je­lent­kez­tek a Sze­ge­di Tu­do­mány­egye­tem rek­to­ri poszt­já­ért ki­írt pá­lyá­zat­ra. Az egyik je­lölt Sza­bó Gá­bor, az SZTE Mér­nö­ki Kar pro­fes­­szo­ra, ok­le­ve­les gé­pész­mér­nök, ok­le­ve­les gaz­da­sá­gi mér­nök, a Ma­gyar Rek­to­ri Kon­fe­ren­cia je­len­le­gi el­nö­ke, aki 2003 óta irá­nyít­ja a vi­dék leg­je­len­tő­sebb fel­ső­ok­ta­tá­si in­téz­mé­nyét. A má­sik pá­lyá­zó Wittmann Ti­bor pro­fes­­szor, az SZTE ÁOK I. Bel­gyó­gyá­sza­ti Kli­ni­ka tan­szék­ve­ze­tő egye­te­mi ta­ná­ra. Az egye­tem sze­ná­tu­sa már­ci­us 8-án dönt ar­ról, ki ve­zet­he­ti 2010. jú­li­us 1. és 2014. jú­ni­us 30. kö­zött az uni­ver­zi­tást.
A jelöltek programjukat a Sze­ge­di Tu­do­mány­egye­tem Ta­ná­ri Tes­tü­le­té­nek kö­vet­ke­ző ülé­sé­n, 2010. feb­ru­ár 15-én (hét­főn) 16 óra­kor mutatják be a Böl­csé­szet­tu­do­má­nyi Kar II. eme­le­ti Au­di­tó­ri­um Ma­xi­mumában. Az előadásokat a tervek megvitatása követi.
A két je­löl­tet, il­let­ve prog­ram­ju­kat a Sze­ge­di Egye­tem már­ci­us 1-jei szá­má­ban mu­tat­juk be rész­le­te­sen.