coosp

Felvételi 1x1: Mi az ETR, Coospace, Modulo?

Egyetemistaként hogyan kérsz iskolalátogatási igazolást? Hogyan nézed meg az átlagodat? Honnan tudod meg, hogy kapsz-e ösztöndíjat, és ha igen mennyit és mikor? Hol találod meg a kurzus tananyagát? A válasz: az SZTE elektronikus rendszerei.

Online szolgáltatásokkal segíti hallgatóit a Szegedi Tudományegyetem. Az alábbi infók segítenek eligazodni az SZTE honlap E-universitas oldalán: http://www.u-szeged.hu/#onlinek


ETR

Az ETR rendszere meghatározó szerepet játszik minden hallgató életében. Hiszen az adatellenőrzésen túl itt történik a kurzus és vizsgafelvétel, a jegyek rögzítése és még sok más. A „Személyes adatok” alatt értelemszerűen a hallgatók az adminisztrációhoz és a kapcsolatfelvételhez szükséges adataikat rögzíthetik és ellenőrizhetik le. A „Pénzügyekben” találhatóak a ki és befizetések (tandíj, ösztöndíj), számlák, nyilatkozatok valamint a diákhitel. A „Képzések” menü rejti magában mindazokat az adatokat, amelyek a hallgató képzésére vonatkoznak, kezdve a beiratkozástól jkezdve a szakosodáson át a diploma adatokig. A „Tanulmányok” alatt lehet a megadott időpontban kurzust felvenni, majd a vizsgaidőszakban a vizsgákra jelentkezni és azok eredményét megnézni. Emellett az órarend és a kurzusismertetők is tekinthetőek meg. Az ETR mindemellett fontos üzenő felület is, ahol az oktatók üzenhetnek a hallgatóiknak.


CooSpace

A CooSpace elsősorban arra szolgál, hogy az oktató által feltöltött dokumentumokat (’handout’-ok, táblázatok, képek…) a hallgató letölthesse magának. A felhasználó név az EHA kód, a jelszó pedig az ETR-es jelszóval egyezik meg. A Coospace-en belül a hallgatók a felvett kurzusaikhoz tartozó „Színterekre” léphetnek be, ahova a résztvevők dokumentumokat tölthetnek fel, és hasznos tanácsokkal láthatják el egymást a fórmon.

 

Modulo

A Modulo-ba történő belépés hasonlóképpen történik, mint a CooSpace-nél. Ezen a felületen a hallgatók kérvényeket adhatnak be. Itt nyújtható be a kérelem többek között átigazolásra, iskolalátogatási engedélyre, ösztöndíjra, záróvizsgára. Itt található az összes kar TO-jának, azaz tanulmányi osztályának a felülete is, ahol elektronikus formában lehet kitölteni kérvényeket, elkerülve így a sorban állást az Iroda előtt.


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Csoke_Mark_felveteliCsőke Márk- BTK, történelem

Harmadévesként már tapasztalatból mondhatom, hogy igaz a hír az egyetem színvonalas oktatásáról. Örülök, hogy ezt személyesen is megtapasztalhatom a történelem szakon. Az egyetemválasztás során fontos szempont volt az is, hogy a Szegedi Tudományegyetem közel van a szülőfalumhoz, és az, hogy sok ismerősöm is ide jelentkezett. Nagyon szeretek itt tanulni, mert Szeged nagyon szép és élhető város.


Nagy_GergoNagy Gergő - BTK, szlavisztika-orosz, angol

Mindig is érdekeltek a külföldi Kultúrák, szerettem nyelveket tanulni. Azért választottam a BTK szlavisztika-orosz szakirányát, mert a Szegedi Tudományegyetem híres külföldi pályázati lehetőségeiről (például Erasmus-program), ahol kamatoztathatom az itt megszerzett tudást. Tehát a gyakorlatomat akár külföldön is eltölthetem. Ráadásul az orosz mellé második évtől lehetőségem nyílt felvenni az angol minort, amit szintén hasznosnak tartok a későbbi elhelyezkedésem szempontjából. A szegedi nyelv szak középpontjában a gyakorlat-orientáltság áll, ami igen fontos, ha valaki anyanyelvi szinten szeretne egy nyelvet elsajátítani.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.