Szegedi Tudományegyetem, Gyógyszerésztudományi Kar Ahol tudás és szándék találkozik

Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2010. november

Novák István tangyógyszertár az oktatás szolgálatában

DSC_1018_2

A Gyógyszerésztudományi Karon október 14-én adták át az új tangyógyszertárat.

2010. december 01.

A beruházás mintegy 5 millió forintba került. A helyiség alkalmas a gyógyszertári ellátáshoz, elsősorban a gyógyszerekre vonatkozó információk megfelelő átadásához kapcsolódó tevékenységek gyakorlására, szituációs feladatokra. A hallgatók nemcsak tipikus gyógyszerészi problémákkal szembesülhetnek így, hanem közösen elemezhetik a feladatok megoldásának részleteit.

tanpatika
A tangyógyszertárt megtekintették az ünnepség résztvevői

Habár az ötéves gyógyszerészi képzés során a hallgatók nyári gyakorlatként kétszer egy hónapot töltenek gyógyszertárban, majd az államvizsga előtt féléves gyakorlatuk alatt kórházi és közforgalmú patikában dolgoznak, mégis szükség van ere a tanofficinára, hiszen így a leendő gyógyszerészek a gyógyszertári környezettel már az oktatási környezetben is találkoznak. Akár már a másodéves hallgatók is részt vehetnek az oktatóteremben tartott órákon. Az oktatási egység Novák István professzornak, a kar egykori dékánjának és tanszékvezető egyetemi tanárának nevét kapta. Az ünnepséget jelenlétükkel megtisztelték Novák István hozzátartózói is.

Novak család
A Novák család az ünnepségen