Hajdu Zsanett: Szenvedélyes kutatóutam igaz története Bolívia indiánjai között
Időpont:2017. május 23.17:00 - 18:30
Helyszín:MTA SZAB székház - Szeged, Somogyi u. 7.
A Sófi-ösztöndíjas Hajdu Zsanett bolíviai kalandjairól szóló „A trópusok ajándékai” című könyvéről írja: „Két társammal harmadéves biológus hallgatóként utaztam Bolíviába, ahol egy helyi kultúrantropológus a barátságába fogadott és bevezetett bennünket az andoki indiánok világába. Ezt követően egyedül vágtam neki az őserdőnek, hogy megvalósítsam gyermekkori álmom. Hónapokig éltem egy őserdei faluban, hogy az ott élő indiánok gyógynövényismeretét tanulmányozzam. A kutatás később rengeteg gyümölcsöt hozott. Belőle született biológus diplomamunkám a Szegedi Tudományegyetemen, majd a doktori munkám alapja is ez a kutatás lett. Könyvemben tíz év távlatából mutatom be kalandjaim, személyes vívódásaim és örömeim a bolíviai Andok és Amazónia ma is létező népeinek világában, amelynek izgalmait ezen az estén vetített képekkel, rövid videókkal illusztrálva hallgathat meg a kedves közönség.” A program szervezője: SZTE Sófi Ösztöndíj Alapítvány, Közéleti Kávéház.