Nyelvészdoktoranduszok 21. Országos Konferenciája
Időpont:2017. november 23. 10:50 - 24. 13:00
Helyszín:SZTE BTK - Szeged, Egyetem u. 2., földszint, konferenciaterem
A Szegedi Tudományegyetem Nyelvtudományi Doktori Iskolája minden évben meghirdeti a Nyelvészdoktoranduszok Országos Konferenciáját. A tizennyolcadik LingDok konferencia célja a magyarországi (és a határon túli) egyetemek nyelvtudományi doktori programjaiban részt vevő hallgatók kutatásainak széles körben való megismertetése, a közös kutatások lehetőségének megteremtése, továbbá a doktoranduszok publikációs tevékenységének elősegítése. A konferencia az alábbi témaköröket öleli fel (bármely nyelv vonatkozásában): fonetika, fonológia, morfológia, szintaxis, szemantika, pragmatika, nyelvtipológia, szövegnyelvészet, pszicholingvisztika, neurolingvisztika, nyelvfilozófia, nyelvtörténet, nyelvelmélet.