Konferencia: Az EU jövője 2020 után
Időpont:2017. november 23.10:00 - 14:00
Helyszín:SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ - Szeged, Ady tér 10., I. emeleti nagyelőadó
Az EU jövője 2020 után - Párbeszéd a kohéziós politikáról és a szociális jogok európai pilléréről című konferencia programja - Megnyitó: Dr. Trócsányi László, igazságügyi miniszter, egyetemi tanár, Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar. Változatok az európai integráció jövőjére: Dr. Martonyi János, Magyarország volt külügyminisztere, professor emeritus, Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar. Magyarország az átalakuló Európában, a kohéziós politika tervezése és a szociális jogok európai pillérének kialakítása: Dr. Kecsmár Krisztián, európai uniós és nemzetközi igazságügyi együttműködésért felelős államtitkár, Igazságügyi Minisztérium. Migráció – gazdasági összefüggésben: Dr. Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke. Az EU jövőképei és a kohéziós politika: Dr. Farkas Beáta, intézetvezető egyetemi tanár, SZTE GTK Pénzügyek és Nemzetközi Gazdasági Kapcsolatok Intézete. A szociális jogok európai pillére: Dr. Hajdú József, intézetvezető egyetemi tanár, SZTE ÁJTK Munkaügyi Kapcsolatok és Társadalombiztosítási Képzések Intézete. A konferencián a részvétel regisztrációhoz között: www.u-szeged.hu/irsi/ed (Aktualitások menüpont) E-mail: ed@irsi.u-szeged.hu Telefon: 62/544-242.