Az MTA Koordinációs Kémiai Munkabizottság tudományos ülése
Időpont:2017. december 7.10:40 - 15:00
Helyszín:MTA SZAB székház - Szeged, Somogyi u. 5.
A konferencián elhangzó előadások: Látják? Nem látják? – Szuszceptibilitással súlyozott MR képalkotás (SWI) alkalmazása patkányagyban keltett mikrovérzések kimutatásában – Berente Zoltán (Pécsi Tudományegyetem); Szuperparamágneses vas-oxid nanorészecskék (SPIONs) teranosztikai potenciálja – Tombácz Etelka (Szegedi Tudományegyetem); Merevített vázszerkezetű ligandumok fémkomplexei: szintézis és koordinációs kémia a biztonságosabb orvosi alkalmazások szolgálatában – Tircsó Gyula (Debreceni Egyetem); Radionuklid terápia- és koordinációs kémiai vonatkozásai – Környei József (Izotóp Intézet Kft.); Rákellenes hatású kelátorok szerepe a drogrezisztens tumorok terápiájában – Szakács Gergely (MTA Természettudományi Kutatóközpont; Medical University of Vienna); Rákellenes fémkomplexek oldatkémiája és farmakokinetikai viselkedésüket befolyásoló tulajdonságaik – Enyedy Éva Anna (Szegedi Tudományegyetem).