Tudósok az Ön Egészségéért - Szélütés: hogyan előzzük meg, hogyan lehet gyógyítani?
Időpont:2018. április 5.16:00 - 17:30
Helyszín:MTA SZAB székház - Szeged, Somogyi u. 7.
A Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Akadémiai Bizottsága elindítja "Tudósok az Ön Egészségéért - ismeretterjesztő előadás sorozat gyakori népbetegségekről a SZAB Székházban" című rendezvényét. Az előadásokat a terület nemzetközileg is magas szinten jegyzett szakemberei tartják, a laikus közönség számára is érthető formában. Az előadások után kérdéseket lehet feltenni és azokat megvitatni. Prof. Dr. Vécsei László akadémikus, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar, Neurológiai Klinika tanszékvezető egyetemi tanára előadásának címe: Szélütés: hogyan előzzük meg, hogyan lehet gyógyítani? A szélütés rettegett betegség, amely Magyarországon évente megközelítően 35-40 ezer embert érint. A kezeletlen magas vérnyomás, cukorbetegség, egészségtelen táplálkozás, túlsúly, dohányzás, alkoholfogyasztás, mozgásszegény életmód a leggyakoribb kiváltó okai. A tünetek kezdetének azonnal felismerése (például az arc elferdülése, a beszéd színezetének megváltozása vagy beszédképtelenség, legtöbbször féloldali gyengeség, zsibbadás, de lehet szédülés az arc elferdülésével) esetén azonnal mentőt kell hívni, s a beteget haladéktalanul az SBO-ra kell szállítani. Az ott elvégzett vizsgálatok birtokában történik a döntés a legmegfelelőbb terápiáról.