Csákány Lóránt fotókiállítása és a 23. Őszi Kulturális Fesztivál megnyitója
Időpont:2018. október 1.18:00 - 19:00
Helyszín:SZTE Rektori Épület, Átrium (Szeged, Dugonics tér 13, 6720)
Megnyitja: Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora Közreműködik: Hart Gábor egyetemi hallgató (gitár) Csákány Lóránt (1994, Szabadka) a szabadkai Egészségügyi Középiskolában érettségizett, jelenleg az SZTE ÁOK hatodéves orvostanhallgatója. Ötször nyerte el az SZTE Talent Ösztöndíját, 2015-ben a SZTE Sófi Alapítvány Kuratóriumi díját, 2017-ben különdíját, majd 2018-ban az alapítvány fődíját. Tíz éve foglalkozik fotóművészettel. Igyekszik a fényképészet minden egyes területén kipróbálni magát, az újdonságok keresése és az egyedi nézőpont megalkotása inspirálja. Alkotásait 20 országban állították ki, 79 díjat nyert, eddig 6 önálló tárlaton mutatkozott be. 2014-ben a German International DVF-Photocup-on (Németország) a Legjobb fiatal szerző díját vehette át, illetve a WES Photography Competition 2015 (Szingapúr) szintén a Legjobb fiatal szerzőnek választották. 2018-ban a Global Warming; The Forgotten Future (Törökország) című fotópályázaton a legjobb szerzőnek járó kitüntetést kapta. 2016-ban AFIAP fotóművészeti diplomával (The International Federation of Photographic Art) tüntették ki, ugyanebben az évben A-MAFOSZ Fotóművésze minősítést (Artist MAFOSZ) szerzett, és felvételt nyert az MTA Szegedi Akadémiai Bizottság Fotóművészeti Munkabizottságába. A kiállítás megtekinthető október 13-ig, munkanapokon 08.00–20.00 óráig.