Ünnepség a Magyar Egyetemisták és Főiskolások Szövetségének megalakulása emlékére
Időpont:2018. október 16.16:15 - 17:15
Helyszín:Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központ melletti tér (Göncz Árpád sétány), Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Auditórium Maximum előadóterem (6722 Szeged, Ady tér 10. és Egyetem u. 2.)
Szegedi egyetemi hallgatók kezdeményezték a Magyar Egyetemisták és Főiskolások Szövetségének (MEFESZ) megalakítását 1956. október 16-án. Erre a több mint 60 évvel ezelőtti forradalmi tettre és a MEFESZ követeléseit megfogalmazó, ezzel a forradalom lángját fellobbantó szegedi egyetemisták bátorságára is emlékeznek az Egyetemi Autonómia és Hallgatói Önkormányzatiság Napja alkalmából szervezett ünnepségen. A rendezvényen, a Göncz Árpád sétányon, az ’56-os emlékműnél koszorút helyez el – mások mellett – Kiss Tamás, a MEFESZ egykori elnöke, a Szegedi Tudományegyetem vezetői és a Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Hallgatói Önkormányzat képviselői. A koszorúzási ünnepséget követően a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Auditórium Maximum előadótermében ünnepi beszédet mond Kiss Tamás, a MEFESZ alapító tagja és Dr. habil. Zakar Péter, az SZTE nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese.