Beszélgetés Kiss Tímea Sófi-díjas újságíróval
Időpont:2019. május 15.17:00 - 18:00
Helyszín:Somogyi-könyvtár, Klubterem (Szeged, Dóm tér 1, 6720)
Háziasszony és moderátor: D. Tóth Júlia kommunikációs tanácsadó Kiss Tímea (1990, Szeged) a Radnóti Miklós Gimnáziumban érettségizett humán szakosként. A kreatív szövegírás mindig közel állt hozzá, 2011-ben kommunikáció szakon, azon belül is nyomtatott sajtó szakirányon diplomázott. Ebben az évben elnyerte az SZTE Sófi Alapítvány Kuratóriumi díját. Bár egyetemi évei alatt többek között az SZTE Médiacentrum, a Rádió Mi, a Thealter Rádió és a Szegedi Egyetemi Színház kötelékeiben is tevékenykedett, a kulturális újságírás vonzotta leginkább. Színháztudomány mesterszakon abszolvált. Még hallgatói évei alatt újságíróként helyezkedett el a Délmagyarország napilapnál. Munkáját SZTE Talent Press Ösztöndíjjal ismerték el, 2018-ban megkapta a Sófi József Ösztöndíj Médiadíját.