Madarak és Fák Hete a Füvészkertben
Időpont:2015. május 4. 09:00 - 8. 18:00
Helyszín:SZTE Füvészkert, Lövölde út. 42.
A Madarak és Fák Hetében lehetőséget biztosítunk azoknak az óvodás és iskolás csoportoknak, akik első kézből a természetes élőhelyükön szeretnék megfigyelni a természet változatosságát és a madarak élőhelyét. A világ első Madarak és Fák Napját a párizsi európai madárvédelmi egyezmény alapján Chernel István, a híres ornitológus szervezte meg Magyarországon 1902-ben. Az ünnep hivatalossá Herman Ottó közreműködésével vált 1906-ban, amikor gróf Apponyi Albert vallás- és közoktatásügyi miniszter rendeletben írta elő a Madarak és Fák Napja megszervezését minden iskola számára. Ebben az évben az év fája a kocsányos tölgy, az év madara pedig a búbos banka lett. A csoportok részvétele az eseményen előzetes bejelentkezéshez kötött. (Balogh-Langer Lajos 30/ 443-3548, lbalogh@bio.u-szeged.hu)