Velez Alekszandra (gordonka), Császár Zsuzsanna (zongora) és Ludányi Endre (nagybőgő) kamaraestje
Időpont:2016. május 3.19:00 - 21:00
Helyszín:SZTE Rektori Épület, Díszterem, Dugonics tér 13.
Műsor: R. Schumann: Adagio és allegro op. 70 J. Brahms: e-moll szonáta gordonkára és zongorára op. 38 Gallai Attila: Szólószonáta nagybőgőre Csemiczky Miklós: Négy bagatell zongorára A. Piazzolla: Contrabajissimo Velez Alekszandra zenei tanulmányait Szegeden, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola egyetemi szakán végezte Sin Katalin osztályában. 20 éven keresztül az SZTE Zeneművészeti Karának cselló és kamarazene oktatója. 2005-től a Vántus István Zeneművészeti Szakközépiskola tanára. Jelenleg a Szegedi Szimfonikus Zenekar művésze. Tanulóévei alatt számos versenyen szerepelt kiemelkedő eredménnyel. Mint szólista, kamarazenész és zenekari művész szerepelt belföldi és külföldi pódiumon egyaránt. Rendszeres oktatója a Csongrádi Zenei Tábor csellistáinak. Kiváló tanárok mesterkurzusain vett részt. Jelenleg a budapesti Zeneakadémia doktori képzését végzi. Császár Zsuzsanna szülővárosának (Szombathely) zeneiskolájában kezdett el 6 évesen zongorázni tanulni. Felsőfokú tanulmányait Szegeden végezte Lucz Ilona és Kerek Ferenc tanítványként. A művész-tanári diploma megszerzése után Würzburg Zeneművészeti Főiskolájának posztgraduális képzésén tanult tovább. 2004-2007 között a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem doktori iskolájának volt a hallgatója, 2008-ban doktorált (DLA). Tanulmányai alatt kétszer nyerte el a Magyar Köztársasági Ösztöndíjat és a Bajor Állami Tartományi Művészeti Ösztöndíjat. 2006-ban Szeged Város Művészeti Ösztöndíját ítélték neki, 2011-ben Artisjus-díjat kapott. 2000 óta az SZTE Zeneművészeti Karának oktatója. Ludányi Endre zenei tanulmányait 8 éves korában Makón kezdte. Közép- és felsőfokú képzését Szegeden folytatta Barnáczné Vadász Ilona osztályában. Egyetemi tanulmányai alatt számos kurzuson vett részt. A művésztanári diploma megszerzése után a Szegedi Szimfonikus Zenekar tagja lett. A 90-es években a Weiner és a Salieri Kamarazenekar szólóbőgőse. Kamarazenészként több CD fűződik nevéhez. 2006 óta az SZTE Zeneművészeti Karának és a Vántus István Zeneművészeti Szakközépiskolának a nagybőgő tanára. 2011-től a Szegedi Szimfonikus Zenekar szólamvezetője. Évek óta a Szegedi Nyári Akadémia tanára.