Kínai Filmklub: Mennyei örömök klubja
Időpont:2017. január 24.17:00 - 19:30
Helyszín:pin Térkép megjelenítése Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézet - Szeged, Dugonics tér 13., földszint 13. terem.
Amy Tan 1989-ben megjelent első könyve, A mennyei örömök klubja alapján készült a 133 perces, magyarul beszélő, amerikai filmdráma. A történet négy kínai nőről szól, akiket sorsuk Amerikába sodort. Mindannyiuknak lánya születik, akik már az új hazában nőnek fel. Az asszonyok időről időre összejárnak, közös vacsorákon, kártyapartikon vesznek részt. A fiatal lányok már beleszülettek a modern Amerikába, számukra szüleik ragaszkodása a hagyományokhoz sokszor terhes. Az egyik anya halála ismét alkalom arra, hogy a többiek találkozzanak egymással. A beszélgetések egy addig titkolt, más világra is fényt derítenek...