IMG_9061_1

IX. Országos Jogesetmegoldó és Activity Verseny

2017. április 28.

A IX. Országos Jogesetmegoldó és Activity Verseny megrendezésére április 7. napján került sor, melyet a Civilisztikai Tudományok Intézete bonyolított le. Ez a nap két versenyt tudott a magáénak. A délelőtt folyamán a versenyzők egyénileg mérhették össze erejüket a Jogesetmegoldó verseny keretében, majd délután a játékosabb, csapatos Activity versenyre került sor.

kep_1

Dr. Görög Márta Intézetvezető Asszony megnyitóját követően a felperesi és alperesi szerepek kisorsolására került sor, majd minden pár együtt oldhatta meg a jogesetet. A megoldás elkészítésére és a perbeszédre való felkészülésre 60 perc állt a versenyzők rendelkezésére. A szimulációs teremben a három tagú bíróság izgatottan várta a felperesi és alperesi perbeszédeket. A zsűriben Dr. Csentericsné Dr. Ágh Bíró Ágnes Kúriai bírónőt, Dr. Cseh Attila, Kúriai bírót és Dr. Orosz Árpád, a Kúria Polgári Kollégium vezető-helyettesét tisztelhették a részt vevők. A verseny érdekessége volt, hogy a versenyfeladatként megjelenített jogesetet

kep_3

Dr. Orosz Árpád bíró 1998-ban tárgyalta, melynek eredményeképp született meg a BH1998.278. A bíróság kihangsúlyozta az értékelés során, hogy a BH-ban foglalt döntés a verseny helyes megoldását nem befolyásolja, hiszen teljesen más jogi és gazdasági környezetben került sor a meghozatalára.

kep_5

A perbeszédek lefolyását követően a bíróság zárt tanácsülésre vonult vissza, majd hosszas tanácskozást követően megszületett a következő végeredmény:

Felperesi pozíció I. helyezés: Gaál Szilvia (Debreceni Egyetem)

Felperesi pozíció II. helyezés: Tóth Attila Tas (Szegedi Tudományegyetem)

Felperesi pozíció III. helyezés: Brindzik Beáta (Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam-és Jogtudományi Kar)

Alperesi pozíció I. helyezés: Szabó Bianka (Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam-és Jogtudományi Kar)

Alperesi pozíció II. helyezés: Nyilasi Zoltán (Miskolci Egyetem)

Alperesi pozíció III. helyezés: Boros Réka (Eötvös Loránd Tudományegyetem)

Az eredményhirdetést követően állófogadásra intvitálta Intézetvezető Asszony a verseny résztvevőit.

Végezetül 15 óra környékén kezdődött el a versenynap második kihívása, az Activity verseny. Az egyetemi csapatoknak jogi fogalmakat kellett az activity szabályai szerint lerajzolni, elmutogatni vagy körülírni. A jó hangulat mellett az egyetemek keményen küzdöttek a pontokért. Végül a zsűri a következő eredményt hirdette ki:

I. helyezés: Pécsi Tudományegyetem (csapattagok: Petrovits Roberto, Cserti-Hetzer Bernadett, Földesi Petra)

II. helyezés: Szegedi Tudományegyetem (csapattagok: Gézárt Fanni, Mezőfi Viktória, Prikkel Petra)

III. helyezés: Pázmány Péter Katolikus Egyetem (csapattagok: Gyulay Dániel, Iván Károly, Beck Nándor)

Ezúton is gratulálunk minden helyezetnek és résztvevőnek.

Simon Laura