Marsha_Ivins

"Egy hölgy az űrből" Marsha Ivins, a NASA űrhajósa előadást tart Szegeden!

2012. november 28.

Helyszín: SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ, Kongresszusi Terem (Ady Endre tér 10.)
Időpont: 2012. december 5. (szerda), 14 óra

December 5-én Marsha Ivins, a NASA nyugalmazott űrrepülési mérnöke, öt űrsikló-küldetés legénységének tagja lesz az SZTE és a Fizikus Tanszékcsoport vendége.
Látogatása keretében egy kb. egy órás, angol nyelvű előadást tart majd az emberes űrutazások történetéről, valamint a világűr kutatása kapcsán szerzett személyes tapasztalatairól és gondolatairól.

Ms. Ivins 1990 és 2001 között öt alkalommal járt a világűrben (háromszor az Atlantis, kétszer a Columbia űrsikló legénységének tagjaként), évtizedeken keresztül a houstoni Lyndon B. Johnson Űrközpont munkatársaként vett részt műholdakkal és az űrhajós küldetésekkel kapcsolatos fejlesztőmunkában.

STS-98_crew

Időpont: 2012. december 5. (szerda), 14 óra

A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak!