Nyari_egyetem_2024_tajekoztato_anyag.pdf

Kisebbségvédelem Európában Nyári Egyetem 2024

2024. május 09.

2024. július 8-11. között nyári egyetemet rendez a Kisebbségi Jogvédő Intézet és a Nemzetpolitikai Kutatóintézet Budapesten. Olyan 20-30 év közötti joghallgatók vagy más társadalomtudományi képzés hallgatóit, PhD hallgatókat, fiatal kutatókat, gyakorló szakemberek jelentkezését várják, akik elkötelezettek a külhoni magyarság jogainak és érdekeinek védelme iránt.

Jelentkezési határidő: 2024. május 21.

Tematika

A kisebbségvédelem nemzetközi és uniós jogi vetületei a nyelvhasználat, oktatási jogok kiterjesztésének kérdésköre, illetve a kisebbségek politikai képviseletének témaköre.

Elméleti és gyakorlati jellegű oktatási modulok, előadókkal való párbeszéd, valamint interaktív feladatok, csoportos foglalkozások; változatos kulturális és szabadidős programok, vetélkedők, csapatépítés várható.

A nyári egyetemen a Kisebbségi Jogvédő Alapítvány és a Nemzetpolitikai Kutatóintézet ösztöndíjával legfeljebb 30 hallgató ingyenes részvételét tudják biztosítani (képzés díja, szállás, étkezés, rendezvényeken való részvétel).

Jelentkezés módja és szükséges dokumentumok:

1. Regisztrációs ív kitöltése
  2. Magyar nyelvű, fényképes szakmai önéletrajz
  3. Rövid motivációs levél, mely bemutatja a jelentkező téma iránti érdeklődését és esetleges jövőbeni terveit.
  4. Hallgatói jogviszony igazolás (alap, mester, osztatlan vagy doktori képzésről), vagy a diploma másolata

Kapcsolat: dr. Kúcs Ildikó kucs.ildiko@kji.hu

A pályázati anyag benyújtásának helye: jogvedo.intezet@kji.hu

Jelentkezési határidő: 2024. május 21.

További információk elérhetők az alábbi linken: Kisebbségi Jogvédő intézet (kji.hu)

Nyári egyetem 2024 részletes tájékoztató anyagaga elérhető ITT!
Regisztrációs ív elérhető ITT!