honlap-fejlec-_4

Kiosztották a Budó Ágoston Fizikai Feladatmegoldó Verseny díjait

A Szegedi Fizika Napjának záróeseményeként kihirdették a Budó Ágoston Fizikai Feladatmegoldó Verseny 2023/24-es eredményeit.

Az ELI ALPS konferenciatermében a díjakat Prof. Dr. Hopp Béla, az SZTE Fizikai Intézet intézetvezetője, Prof. Dr. Zimányi László, a HUN-REN Szegedi Biológiai Kutatóközpont Biofizikai Intézet igazgatója, az Eötvös Loránd Fizikai Társulat Csongrád-Csanád Megyei Csoport vezetője, Dr. Ormos Pál biofizikus akadémikus, Dr. Zimányiné Horváth Vera, az ELI ALPS látogatóközpontjának vezetője, valamint Moróné Tapody Éva, Rátz Tanár Úr Életműdíjas matematika-fizika szakos tanár adta át.

A díjazottak:

Budo-Agoston-verseny-9

Budo-Agoston-verseny-10

Budo-Agoston-verseny-11

Budo-Agoston-verseny-12

Moróné Tapody Éva, Zimányiné Horváth Vera, Prof. Dr. Zimányi László és Dr. Ormos Pál a díjátadón. Fotó: Balázs Gábor

A Budó Ágoston Fizikai Feladatmegoldó Versenyt minden évben az Eötvös Loránd Fizikai Társulat Csongrád-Csanád Megyei Csoportja hirdeti meg. A Dél-Alföldi régió, valamint Szerbia és Románia magyar tanítási nyelvű iskoláiból vártak jelentkezőket. A versenyt először 1975-ben rendezték meg a Csongrád megyei gimnáziumi tanulók számára.

SZTE Info

A borítóképen: Prof. Dr. Hopp Béla, az SZTE Fizika Intézet inézetvezetője és Moróné Tapody Éva matematika-fizika szakos tanár díjat ad át. Fotó: Balázs Gábor