2024. április 20., szombat English version

Egyetemi élet
2008. augusztus 26.
2008. augusztus 21.
Idén tizenkettedik alkalommal rendezték meg az IMC nemzetközi matematikaversenyt, ezúttal a bulgáriai Blagoevgradban. A megmérettetésen - amely a középiskolás matematikai diákolimpia egyetemi szintű megfelelője - harmincöt ország hetvenöt egyetemének kétszázharminc hallgatója vett részt. Olyan nagy hírű egyetemek is képviseltették magukat, mint a Princeton és az M.I.T. az Egyesült Államokból, vagy Oxford és Cambridge Angliából, de ringbe szállt a berlini Humboldt Egyetem is. Ezenkívül olyan távoli helyekről is érkeztek versenyzők, mint Mongólia, Indonézia, Irán, Kolumbia vagy Brazília.
A régió mezőgazdasági szakembereinek, gazdálkodóinak felkészítését szolgálja az határ menti tanácsadó, képző- és innovációs központ, melyet hétfőn adtak át az SZTE Mezőgazdasági Főiskolai Kar tanüzeménél. A Takács Albertről elnevezett komplexum uniós támogatással épült meg.