2024. április 24., szerda English version
Archívum  --  2005  --  20. szám - 2005. november 21.  --  Egyetemi élet
AZ UNIVERSITAS KÖR által szervezett „Filozófus esték” című előadás-sorozat második előadását Gyenge Zoltán egyetemi docens (BTK Filozófia Tanszék) tartja november 22-én (kedden) 19 órától a Petőfi sgt.-i épület II. emeleti Filozófia I. előadójában. Az előadás címe: „Kierkegaard és Nietzsche valláskritikája".

HANGVERSENYT RENDEZ az oboa tanszak az SZTE Zeneművészeti Főiskolai Kar kistermében (Tisza Lajos krt. 79-81.) november 22-én (kedden) 19 órától. Műsoron: Händel: g-moll szonáta, Telemann: g-moll szonáta, Händel: Duószonáta, Kalliwoda: Morceau du Salon, Szabó Lőrinc költeménye: Mozart hallgatása közben, Mozart: F-dúr oboanégyes. Közreműködik: Földes Mónika és Farkas Erzsébet (oboa), Schmidtmayer Helga (hegedű), Keszera Ágnes (brácsa), Ludmány Sebestyén (cselló), Kotroczó Helga (versmondó), Nagy Kornélia (csembalóművész).

SCHÄFFER ERZSÉBET Pulitzer-díjas írónő lesz a Somogyi-könyvtár vendége november 23-án (szerdán) 17 órától. A találkozó helyszíne a gyermekkönyvtár. A beszélgetés után az írónő dedikálja köteteit.

FARKAS FERENC ZENESZERZŐ születésének 100. évfordulója alkalmából rendez zenei estet a Somogyi-könyvtár november 23-án (szerdán) 17 órától. Helyszín: a könyvtár I. emeleti folyóirat-olvasója. Műsoron Farkas Ferenc művei: Arioso gordonkára és zongorára (Kőrösi Györgyi, Császár Zsuzsanna), Két akvarell zongorára (Császár Zsuzsanna), III. Szonatina hegedűre és zongorára (S. Dobos Márta, Császár Zsuzsanna), Gitárdalok Dsida Jenő verseire (Széll Bernadett, Bozóki Andrea), Szonáta hegedűre (S. Dobos Márta), Magyar jelenetek négy klarinétra (Tamás Péter, Horváth Gyula, Erőss Ádám, Lesták Márton).

„ALLERGIA, KORUNK NÉPBETEGSÉGE” címmel tartja meg a Mindentudás Egyeteme Szeged című sorozat következő előadását Kemény Lajos intézetvezető egyetemi tanár (SZTE ÁOK Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika) november 23-án (szerdán) 18 órától a Tanulmányi és Információs Központban.

ÖSSZEVONT EGYETEMI NYÍLT NAPOT rendez a Szegedi Tudományegyetem a Tanulmányi és Információs Központ (Szeged, Ady tér 10.) november 24-én (csütörtökön) 9-től 16 óráig. Minden érdeklődő középiskolást, középiskolai oktatót és szülőt szeretettel várnak. Részletesebben lásd az 5. oldalon.

AZ ALFÖLDI FESTÉSZET A SZÁZADFORDULÓTÓL A KÖZELMÚLTIG címmel nyílik kiállítása a DÉMÁSZ Rt. székházában (Szeged, Klauzál tér 9.) november 24-én 17.30-kor. A tárlaton magángyűjteményekből láthatnak válogatást, többek között Endre Béla, Fejér Csaba, Kohán György, Koszta József, Nyilasy Sándor, Rudnay Gyula és Tornyai János műveiből. A kiállítást Nátyi Róbert művészettörténész nyitja meg.

AZ BIOPOLISZ EGÉSZSÉGIPARI NAGYPROJEKTJÉT mutatja Mikó Tivadar (SZTE ÁOK Pathológiai Intézet) professzor Szeged a II. Nemzeti Fejlesztési Tervhez kapcsolódó fejlesztési koncepciójáról rendezett közmeghallgatáson november 23-án a városháza dísztermében (Széchenyi tér 10.).

EGRESSY ZOLTÁN PORTUGÁL című, nyolc drámát tartalmazó kötetét mutatják be november 22-én kedden 18 órakor a kisszínház előcsarnokában (Szeged, Horváth Mihály u. 3.). Megnyitó beszédet mond: Kovács Dezső újságíró, /Kritika/.

AZ SZTE ÁJTK, VALAMINT AZ ORVOSTUDOMÁNYI KAR megalakulásának 230. évfordulójáról tart előadást Minker Emil emeritus professzor a SZAB Egészségtudomány-történeti Munkabizottságának tudományos ülésén november 24. 16 órakor a SZAB Székházban (Szeged, Somogyi u. 7.). Ezt követően Hencz Péter Gróf Klebelsberg Kunóra, a szegedi egyetem felépítőjére emlékezik.

A 19-20. SZÁZAD FORDULÓ SZEGEDI ÉPÍTÉSZETE címmel tart előadást Novák István építész, Szeged korábbi városi főépítésze a SZAB Tudósklubban november 24. 17 órától a SZAB Székházban (Szeged, Somogyi u. 7.). Az est házigazdája Csernay László, a Tudósklub titkára.

KREATÍV SZAKKÖRT rendeznek november 23-án 16 órától az Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ szervezésében a SZTE Tanulmányi és Információs Központjának kiállító terében.

AZ EGYETEM ZENEI VERSENYT november 23-án szerdán 18 órától rendezi az SZTE Kulturális Irodája az egyetem aulájában (Dugonics tér 13.). A szintén az iroda által szervezett Egyetemi Vers- és Prózamondó versenyt  pedig egy héttel később november 30-án tartják a rektori Hivatal tanácsteremében.

A VÁNTUS ISTVÁN KORTÁRSZENEI NAPOK az idei esztendőben is számos programmal várja a kortárs zene szerelmeseit november 21-e és 24-e között Szegeden. A fesztivál nyitónapján 17 órától Vidovszky László zeneszerzővel találkozhat a közönség a Somogyi Könyvtárban. A zenei napok hangversenyei minden nap 19.30-kor kezdődnek a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Főiskolai Karának Fricsay-termében: hétfőn kamaraest hallható, kedden Vántus műveiből és a tiszteletére írt kompozíciókból rendeznek emlékhangversenyt, szerdán a Componensemble lép föl, a fesztivál zárónapján pedig kamara- és kórushangverseny várja az érdeklődőket. November 22-én 10-órától a városházán rendeznek tudományos emlékülés Vántus István munkássága tiszteletére születésének 70. évfordulója alkalmából, másnap 17 órakor a Somogyi Könyvtárban mutatnak be egy zenei albumot Farkas Ferenc születésének centenáriumára, csütörtökön 16 órakor pedig a Király König Péter Zeneiskolában zenetanulók adnak elő kortárs művekből „Törpék és óriások” címmel.

tanter_230x154.png

Címkék