2024. március 29., péntek English version
Archívum  --  2005  --  6. szám - 2005. április 4.  --  Kultúra

Az idén tizennegyedik alkalommal rendezték meg a Közművelődési Tanszék hallgatói az Országos Közművelődési Konferenciát. A március 20. és 24. között a Szilléri sugárúti épületben lezajlott rendezvényen az ország számos egyeteméről és főiskolájáról érkeztek diákok. A KMK rövidítés eredetileg a Ki Menedzseli a Kultúrát? Kérdésből származik, csak később vette fel a Közművelődési Konferencia jelentést. A konferenciát a hallgatók kíváncsisága hívta életre több mint egy évtizede, amikor úgy döntöttek, személyesen szeretnék feltenni a kérdéseiket a szakma sikeres képviselőinek. Az elmúlt években olyan ismert személyiségeket láttak vendégül, mint Acél Endre, Uj Péter, Ákos, Farkasházi Tivadar, Friderikusz Sándor, Havas Henrik, Jancsó Miklós, és még sokan mások. Az idén közel húsz program várta a vendégeket, Garamvölgyi László beszélt a sajtóreferensi feladatokról, Székhelyi József a színházak működéséről, Dömsödi Gábor és Hajdú Péter a showszervezésről, de szó esett a kereskedelmi rádiózásról, a fejvadászcégekről és a filmkészítésről is. Nagyon sok visszajáró hallgató érkezik Debrecenből, Nyíregyházáról, Szombathelyről, Kaposvárról, de a Műszaki Egyetemről is, mondta el a megnyitó utáni sajtótájékoztatón T. Molnár Gizella, a Közművelődési Tanszék tanszékvezetője. Az idén hatvanan regisztráltatták magukat a négy napra, de az egy-egy napra kilátogató vendégek száma sokszorosan meghaladta a bérletesekét.