Megjelent az AMERICANA új száma

2009. október 10.
Megjelent az SZTE BTK Amerikanisztika Tanszék által kiadott AMERICANA – E-Journal of American Studies in Hungary legújabb száma, amely Annus Irén vendégszerkesztésében készült el Religions and the Production of Meaning címmel, és az ötödik évfolyam első számaként érhető el az érdeklődők számára.

Amint az a vendégszerkesztő bevezetőjéből kiderül, ez a szám azt igyekszik vizsgálni, hogy a vallások milyen szerepet töltenek be az amerikai kultúra és társadalom életében, egyéni és kollektív szinteken, vizuális művészetekben, rituálékban, elbeszélésekben és egyéb módokon. Ennek megfelelően a tanulmányok között találunk kifejezetten jogi, szociológiai, filmkritikai vagy elbeszélésre fókuszáló írásokat is, amelyek a kérdéskör megannyi aspektusát igyekeznek lefedni illetve bemutatni.
Az érdeklődők az új szám oldalán olvashatják el az összes tanulmányt!