2024. április 20., szombat English version
2009. Szeptemberi rendezvények
Díszdiploma-átadás, a Köztársasági Ösztöndíjat elnyert hallgatók köszöntése, valamint díszüvegablakavatás a Bölcsészettudományi Karon
A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara a Radnóti emlékév jegyében 2009. szeptember 19-én de. 10:30 órai kezdettel a kar Auditórium Maximumában rendezi meg díszdiploma-átadási ünnepségét a 65, 60 és 50 éve végzett középiskolai tanároknak. A díszokleveleket dr. Csernus Sándor, a Bölcsészettudományi Kar dékánja adja át. Ebben az évben vasdiplomát (65 éve végzetteknek) 2 fő, gyémántdiplomát (60 éve végzetteknek) 3 fő, és aranydiplomát (50 éve végzetteknek) 16 fő egykori hallgató vesz át.
Címkék: EseményBTK
Ezen ünnepség keretei között köszöntik a kar 2009/2010. tanévre Köztársasági Ösztöndíjat elnyert hallgatóit (26 fő), akik a miniszter adományozó oklevelét a Rektor úr képviseletében jelen lévő Prof. dr. Kiricsi Imre rektorhelyettes úrtól vehetik át.

Az oklevelek átadását követően felavatják a Bölcsészettudományi Kar Egyetem utcai épületének első emeleti lépcsőfordulójában található új díszüvegablakokat, melyeket Kovács Keve adjunktus, üvegtervező-grafikus művész irányításával a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar rajz szakos növendékei készítettek el a Bölcsészettudományi Karral való szakmai együttműködés keretében. Az üvegablakok készítői, hallgatói mestermunkaként, a „Hét szabad művészet” allegorikus ábrázolásának megjelenítését vállalták magukra.