2024. április 20., szombat English version

Ady tér 10.
Szeptember 22. Kedd
16:00 Fogyatékosságtörténeti kiállítás megnyitója
A kiállítást megnyitja: DR. KÖNCZEI GYÖRGY egyetemi tanár A világon először látható a fogyatékosságtörténet teljes körű számbavétele, amely az ACT (Advocating Change Together) és az ELTE GYFK Foglalkozási Rehabilitációs Kutatócsoportja együttműködésének eredménye. A helyszínen az értelmileg akadályozott emberek számára könnyen érthető nyelven papírra nyomtatva, vak emberek számára a látvány felolvasásával is (Mp3 lejátszóról) hozzáférhetőek a szövegek. A kiállítás célja, hogy túlmutatva a fogyatékosság képekkel illusztrált tényszerű és kronologikus ismertetésén, leleplezze a fogyatékossággal élő emberekkel kapcsolatos megfáradt sztereotípiákat. Új képet kíván festeni, s újszerű gondolkodásmódot ajánl a téma komplex jellegének feltárásához.
A kiállítás október 2-ig tekinthető meg.