Új hiánypótló egészségpszichológiai szakképzés indul a Szegedi Tudományegyetemen, az ÁOK és a BTK szervezésében

Kínálatbővítés a szegedi pszichológus képzésben

A szakképzés célja olyan szakpszichológusok képzése, akik a betegellátás területén jelentkező pszichológiai problémák megoldásában segítenek a hatékonyabb gyógyító munka megvalósításában, az alap- és szakellátásban egyaránt. Támogatást és speciális kezelési programokat kínálnak az akut, krónikus és terminális betegségekben szenvedő páciensek számára, segítik a szakemberek és betegek kommunikációját, a kezelésekkel kapcsolatos hatékonyabb döntéshozatalt és együttműködést. Segítenek a gyógyító szakemberek munkahelyi stressz-kezelésében és a kiégettség megelőzésében. Szakmai ismereteiket alkalmazhatják az elsődleges betegségmegelőzés területén és egészségfejlesztés céljából is.

További információk: http://www.arts.u-szeged.hu/oktatas-btk/kepzesek/alkalmazott

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_30

Az SZTE BTK Hispanisztika Tanszék által idén immár hatodik alkalommal megrendezett Spanyol tanulmányi verseny díjátadóját április 12-én rendezték meg a kar Auditorium Maximum termében. Az ország különböző pontjairól érkező nyertes és különdíjjal kitüntetett csapatok a megjelent diplomatáktól vették át nyereményeiket.