Hozták a kötelezőt a kosarasok

2008. május 13.
1 perc
Elsősorban remek második félidei teljesítményének köszönhetően magabiztosan győzött az SZTE-Szedeák a Budafok ellen az NB I B csoportos férfikosárlabda-bajnokság 11-20. helyéért folyó rájátszás utolsó előtti körében.
A 2007/2008-as szezon utolsó hazai mérkőzését játszotta május 11-én Nyilas István együttese. Az ellenfél az a Budafok volt, amelyet idegenben 90-78-ra legyőztek a szegediek.
A Tisza-partján sem történt ez másként, hiszen ha akadtak is hullámvölgyek Fülöpék játékában, a végére egyértelműen kidomborodott a két együttes közötti tudásbeli különbség.
Az utolsó forduló előtt rendkívül szoros az alsóház élmezőnye. Az „éllovas” Budaörs, a második Bonyhád és a harmadik Szeged egyaránt 11 győzelemmel és 6 vereséggel áll, az üldöző Elite Basket és Bp. Honvéd 10/7-es mutatóval rendelkezik. Az SZTE-Szedeák az utolsó fordulóban a Fehérvár KC-hez látogat május 16-án, s győzelme esetén még a bajnokság 11. helyét is megszerezheti.

Tanács Attila (labdával) 34 pontot szórt a Budafoknak. Fotó: Segesvári Csaba

Az NB I B 11-20. helyéért zajló keresztbejátszás 9. fordulójában:
SZTE-Szedeák–Budafok 87-69 (27-11, 10-27, 28-19, 22-12). Újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Reisz P., Kovács N.
SZTE-Szedeák: Simándi 2, FÜLÖP 17/9, Nagy A., KOVÁCS 17/6, TANÁCS 34/9. Csere: Széll 2, Trényi 8, Szabad 2, Magyar 5/3, Varga. Edző: Nyilas István.