Gazdálkodj okosan! pályázat középiskolásoknak

2013. december 20.

Gazdálkodj okosan! címmel középiskolások számára ír ki pályázatot tehetséggondozó programja keretében a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara.

A pályázaton valamennyi hazai és határon túli középiskola nappali tagozatos tanulója indulhat. Minimum ötoldalas esszéket, illetve esettanulmányokat várnak több mint tíz témakörben magyar nyelven, gépelve, igény szerint illusztrálva. A pályamunkák benyújtási határideje: 2014. február 14., péntek.

A pályamunkák beadása ingyenes, egy diák több munkával is pályázhat. A beérkezett munkákat egyetemi oktatókból álló szakértő zsűri fogja értékelni. A legjobb esszék írói ingyenes nyelvvizsga lehetőséget nyernek angol vagy német nyelvből. Ezenkívül az 1. helyezett 100 ezer, a 2. helyezett 75 ezer, a 3. helyezett 50 ezer forint ösztöndíjat nyer, amelyet a kar hallgatójaként fog megkapni. Az ünnepélyes eredményhirdetést 2014 áprilisában rendezik meg, erre a nyertes diákok mellett meghívást kapnak a felkészítő tanárok és az iskolák igazgatói is.

A teljes pályázati kiírás és a bírálati szempontok itt tölthetők le:

Gazdálkodj okosan! pályázat PDF letöltése

Szempontok a bírálathoz PDF letöltése