Adventre „hangolnak” a ZMK-sok

2013. november 29.

Az ünnepi készülődés jegyében adventi hangversenyt ad a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kara december 1-jén, vasárnap 18 órai kezdettel a Fricsay-teremben.

A koncerten felcsendül többek között F. Schubert – Liszt F. Der Müller und der Bach című darabja, J. S. Bach d-moll Partita, valamint Kodály Zoltán Adventi énekének dallamai varázsolják feledhetetlenné az ünnepi készülődést. A hangszeres előadók mellett a hangversenyen fellép a ZMK Gregorián Együttese Szudi Mária vezényletével, valamit az idén ötödik születésnapját ünneplő Vox Universitatis Szegediensis Énekkar is, melyet Cseri Zsófia vezényel.

Az ingyenes hangverseny igazán meghitt élményt ígér minden érdeklődőnek. További információ és részletes műsor a ZMK honlapján.