Tisztelgés Klebelsberg emléktáblájánál

2013. november 14.

Jubileumi megemlékezést tart 2013. november 19-én az SZTE Klebelsberg Kuno egykori kultuszminiszter emléktáblájánál.

A pedagógusképzés Szegedre helyezésének 85. évfordulója és Klebelsberg Kuno születésének 138. évfordulója alkalmából a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kara és hallgatói önkormányzata 2013. november 19-én, 15 órakor megkoszorúzza az egykori vallás- és közoktatásügyi miniszter emléktábláját, Fritz Mihály szobrászművész alkotását a kar főépületében (Szeged, Boldogasszony sgt. 6.).

Néhány tény Klebelesberg Kuno tevékenységéről: Nagyszabású egyetemi építkezésekkel Szegeden, Debrecenben és Pécsett megteremtette a felsőoktatás korszerű műhelyeit, mintegy vidéki művelődési központokká változtatva ezeket a városokat. Létrehozta a Collegium Hungaricumokat és az egyéb külföldi ösztöndíjak rendszerét, melyben a tudósutánpótlás biztosítását látta. Felkarolta a természet- és műszaki tudományokat. A reformpedagógiai elveket valló miniszter rendkívül nagy eredményeket ért el az oktatáspolitika és -szervezés területén, munkája maradandó értéket képvisel.

További információ, illetve fotók a 2008-ban tartott konferenciáról és emléktábla avatásról: