SZTE-s megnyitó a Bor téren

2013. szeptember 19.

Újból megtelt élettel a Dóm tér, ahol kiváló hangulat várja az érdeklődőket, akik megkóstolhatják a szép számmal felsorakozott termelők borait.

pal jozsef bor terSzeptember 18. és 22. között rendezik meg az idei esztendőben a Bor tér programsorozatát Szegeden. A szeptember 18-i megnyitón Pál József, az SZTE nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese is felszólalt, aki a bor és az egyetem kapcsolatáról beszélt. – Az egyetemen közel 30 ezer fiatal hallgató és további 8000 munkavállaló él és dolgozik – kezdte, majd hozzáfűzte, a Szegedi Tudományegyetem nem feledkezik meg a borról, hiszen többek közt már bevált rendszerben hirdetnek meg minden szemeszterben úgynevezett borturizmus kurzust. Pál József megjegyezte, a bor, a költészet és az erény fogalmak szoros összefüggésben állnak egymással, így azt mondhatjuk, mindaz, amit a bor nyújt, része az egyetemnek.