Televízió

2013. szeptember 12.

1.hét

(2013.01.01-2013.01.06. )

Széngyűjtéssel tiltakoznak a szénszünetben - Tűzifát és szenet gyűjtöttek tiltakozásul egyetemi hallgatók és tanáraik a Szegedi Egyetem egyik épülete előtt. A demonstrációt direkt a szénszünet idejére hirdették meg, hogy így is felhívják a figyelmet arra, hogy szerintük a kormány továbbra sem hallgatta meg a hallgatók kéréseit és átgondolatlan, néhány nap alatt kidolgozott felsőoktatási koncepciót fogadtak el, ami nem biztosítja a középiskolások jövőjét.

RTL KLUB - Híradó

ATV - Esti híradó

2. hét

(2013.01.07-2013.01.13.)

Országszerte tüntettek a tanárok és diákok - A Szegedi Tudományegyetem hallgatói a szénszünet ideje alatt szabadegyetemi előadásokat tartanak. Ezzel jelzik, hogy az utcai politizálás mellett egyéb eszközeik is vannak: elsősorban a tudomány, a szabad gondolat terjesztésével tiltakoznak. - "Ezek az előadások melyek itt elhangzanak tulajdonképpen nem érintik az éppen aktuális eseményeket. Elméleti megközelítésmódokat kapunk a felsőoktatásról, a hatalom különböző megközelítéseiről beszélünk, és persze, hogy áthallásos lesz, hiszen jelen körülmények között csoda lenne, ha nem lennének áthallásosak szövegeink.

HírTV

3. hét

(2013. 01.14. - 2013.01.20.)

4,2 milliárdot vontak el a szegedi egyetemtől - Újabb 4,2 milliárd forinttal csökkenti az állam a Szegedi Tudományegyetem idei támogatását. Az elvonás már a dolgozóik bérét, a jelenlegi infrastruktúra fenntartását és az ösztöndíjak kifizetését fenyegeti. - Majó Zoltán, az SZTE gazdasági és műszaki főigazgatója a Rádió 88-nak elmondta: a január 7-én, az Emberi Erőforrások Minisztériumából érkezett levelek alapján az egyetem 2013-ra tervezett költségvetését 4,2 milliárd forinttal csökkenti az állam.

(Újabb milliárdokat vettek el az egyetemektől (01.11-18:38 (hossza: 31 mp))

RTL KLUB - Híradó

5. hét

(2013. 01. 28. – 2013. 02. 03.)

Szegedi a világ ötven legkülönlegesebb könyvtára között - A világ ötven legkülönlegesebb könyvtára közé választották a Szegedi Tudományegyetem könyvtárát. A listát egy amerikai portál készítette. A felsorolásban olyan neves bibliotékák is szerepelnek, mint az Oxford, Cambridge és Yale könyvtára. A legérdekesebb és legszebb egyetemi könyvtárakat keresték. A szegedit a lista tizenhatodik helyén említik.

Malya Lilla (szerkesztő): - Több szempontból is a legek egyetemi könyvtára a szegedi.

MTV - Híradó este