egyetem_bora_kiemelt

2014-ben is kiválasztották a tudósok borait

2014. április 16.

Kilencedik alkalommal szerveztek versenyt a Szegedi Akadémiai Bizottság és a Szegedi Tudományegyetem borainak kiválasztására. Az értékelésre felkért szakértők 2014. április 14-én és 15-én az MTA Szegedi Akadémiai Bizottság Székházában döntöttek.

profbo4A verseny bírálói a nevezett 44 borkülönlegességet 4 kategóriában (prémiumkategóriás fehér- és vörösbor, rendezvény fehér- és vörösbor) értékelték. A Tóth Gábor professzor vezette borminősítő testület munkájában részt vett – többek között – Szabó Gábor rektor, Pál József nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettes és Dékány Imre, a SZAB elnöke. A borkülönlegességek közül prémiumkategóriás fehér, illetve prémiumkategóriás vörösbort választottak az SZTE Általános Orvostudományi Kara, az SZTE Bölcsészettudományi Kara, az SZTE Gyógyszerésztudományi Kara számára is.

Az MTA Szegedi Akadémiai Bizottság és a Szegedi Tudományegyetem borai választás 2014. évi eredménye:

Az egyetem és a SZAB prémium fehérbora: Balla Géza 2012. évjáratú Furmint

Az egyetem és a SZAB prémium vörösbora: Tringa Pince 2011. évjáratú Cabernet Franc

Az egyetem és a SZAB rendezvény fehérbora: Font Sándor 2009. évjáratú Ezerjó Sel

Az egyetem és a SZAB rendezvény vörösbora: Schieber Pincészet 2011. évjáratú Cuvée

Az egyetem és a SZAB ajánlott rendezvényborai: Schieber Pincészet 2013. évjáratú Chardonnay és Maurer Oszkár Birtok 2012. évjáratú Kékfrankos

Egyetem_bora_2014_galeria
2014-ben is kiválasztották a tudósok borait - GALÉRIA

A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar bora:

prémiumkategóriás fehérbor: Laposa Bence 2012. évjáratú Olaszrizling

prémiumkategóriás vörösbor: Bukolyi Marcell 2011. évjáratú Cabernet Franc

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar bora: