Rendhagyó fizikaórákat tartanak az Informatóriumban

2014. április 07.

A fotonika a műszaki és anyagtudományokkal címmel rendhagyó fizikaórát szervez a DEAK Zrt. a Szegedi Tudományegyetem Optikai és Kvantumelektronikai Tanszékkel együttműködve.

A TÁMOP-4.2.3-12/1/KONV-2012-0058 „Hétköznapi Tudomány” című projekt keretében a fiatalok egy olyan rendhagyó fizikaórán vehetnek részt, ahol a száraz elmélet után végre gyakorlatban is láthatják megvalósulni a tanultakat, sőt, maguk is végezhetnek kísérleteket. Szó lesz többek közt a színképek, a színkeverés, a polarizáció, az UV- és infravörös sugárzás és az optikai távközlés témaköréről is. A DEAK Zrt. és a Szegedi Tudományegyetem Optikai és Kvantumelektronikai Tanszék közös rendezvénye három napon keresztül (2014. április 24., 25., 28,) rengeteg kísérlettel várja az érdeklődők kisebb-nagyobb csoportját.

A fotonika a műszaki és anyagtudományokkal – rendhagyó fizikaórák időpontjai:

2014. április 28. 8-15 óra között, órás beosztással. Regisztrációs határidő: 2014. április 24. 16:00 óra

2014. április 29. 8-15 óra között, órás beosztással. Regisztrációs határidő: 2014. április 25. 12:00 óra

2014. április 30. 8-15 óra között, órás beosztással. Regisztrációs határidő: 2014. április 28. 16:00 óra

A program helyszíne: Szent-Györgyi Albert Agora – Informatórium

A foglalkozások látogatása ingyenes.

Regisztrációhoz a következő információkat kérik megküldeni a konya.monika@deakszeged.hu e-mail címre:

- Iskola neve, osztály

- Pedagógus neve, email és telefonszám elérhetősége

- Résztvevők száma

A rendhagyó fizikaórák részletes időpontja és leírása a következő elérhetőségen tekinthető meg: