Előadni kívánó hallgatók jelentkezhetnek az Eötvös-konferenciára

2014. február 11.

Az Eötvös József Collegium Diákbizottsága 2014. április 25–27. között rendezi meg a XV. Eötvös Konferenciát, amely 2011-ben és 2012-ben is elnyerte az ELTE-n az Év Tudományos Rendezvénye díjat. A hagyományokhoz híven a konferenciára a bölcsészet-, társadalom- és természettudományok, az informatika, illetve a pedagógiatörténet területeiről várják az előadni kívánó graduális (alap- és mesterképzéses) hallgatókat.

A jelentkezés határideje: 2014. március 3. (hétfő) 24:00

Az előadások időtartama a szakspecifikumokhoz igazodva a természettudományos és informatikai területeken 15 perc, amit 5 perc vita követ, a bölcsészet- és társadalomtudományi területeken 20 perc, utána10 perc vitával. A konferenciára önálló kutatásra épülő, tudományos igényű előadásokkal lehet jelentkezni az alábbi szekciókba:

· Biológia – Kémia szekció

· Eötvös Collegium szekció; alszekciók: az Eötvös Collegium története, tudóstanár-képzés a Collegiumban

· Földrajz – Földtudomány szekció

· Filozófia szekció

· Informatika szekció

· Irodalomelmélet szekció

· Klasszika-filológia szekció

· Magyar irodalom szekció

· Matematika – Fizika szekció

· Modern nyelvek irodalma szekció

· Nyelvészet szekció

· Orientalisztika szekció

· Színháztudomány szekció

· Társadalomtudományi szekció; alszekciók: politika a társadalomban, szociológia

· Történelem szekció

A konferencia helyszíne: Eötvös József Collegium, 1118 Budapest, Ménesi út 11–13.

A beérkezett absztraktokat egyetemi oktatók bírálják el, az eredményéről március végén értesítik a jelentkezőket.

További információ: http://ek.eotvos.elte.hu/ek/ek15/