Az első világháború kirobbanására emlékeznek Berlinben

2014. február 07.

A Szegedi Tudományegyetem hallgatóinak jelentkezését is várják a komplex rendezvénysorozatra, különösképpen a Collegicum Hungaricum Berlin által koordinált szakmai modulra.

Komplex rendezvénysorozattal emlékeznek Németországban az első világháború kirobbanásának századik évfordulójára. 2014 májusában HistoryCampus elnevezéssel Berlinben kerül sor arra a nagyszabású nemzetközi programra, melyre 18-25 év közötti magyar fiatalok jelentkezését is várják. A Szegedi Tudományegyetem történelem, politikatörténet iránt érdeklődő hallgatói számára a szervezők különösképpen a világháborút lezáró békekonferencia, békeszerződések kérdéskörét tárgyaló „Peace renegotiated” modult ajánlják, melyet a Collegium Hungaricum Berlinnel kooperációban tartanak meg. A részvétel ingyenes, jelentkezni 2014. február 17-éig lehet.

További részletek és érdekességek az alábbi felhívásban olvashatók.