Miért a Szegedi Tudományegyetemet válaszd? Diákkedvezmények Szegeden

A Szegedi Tudományegyetem 2014. február 8-án nyílt napra várja a felvételizést tervezőket és szüleiket a Rektori Hivatal épületébe (Szeged, Dugonics tér 13.). A továbbtanulásról szóló cikksorozatunk alábbi részében bemutatjuk, hogy milyen lehetőségeket rejt a diákigazolvány.

A diákigazolvány nemcsak az egyetemi jogviszonyt igazoló legfontosabb okmányok egyike, hanem különféle kedvezmények forrása is. Az SZTE-s diákigazolvány úgynevezett elektronikus pénztárcaként is működik, azaz a kártyában lévő chip segítségével az egyetemi épületekben – jelenleg a Gazdaságtudományi Kar és a József Attila Tanulmányi és Információs Központ épületében – elhelyezett automatákból hideg és meleg italok vásárlására is alkalmas. Emellett számos étkezési, kulturális és vásárlási kedvezmény igénybevételére is jogosít. Az SZTE Ajándékboltban és a Szegedi Nemzeti Színházban 10% kedvezményt adnak, a Szegedi Vadasparkba 1150 forintért, a Napfényfürdőbe 2000 forintért, az SZTE Füvészkertbe 300 forintért válhatnak kedvezményes belépőt az egyetemi hallgatók, míg a Szegedi Csillagvizsgálót ingyenesen látogathatják az SZTE polgárai. A sport szerelmesei 2000 forintos havi tagdíjért vehetik igénybe az SZTE EHÖK Fitness Klub konditermét és az órarendi edzéseket. A diákigazolvány kedvezményre jogosít a helyi autósiskoláknál, de a Szegeden működő nyelviskolák is kedvező óradíjakat biztosítanak a tanulni vágyó diákoknak. SZTE-s diákigazolvánnyal természetesen kedvezményes áron látogathatók a különböző egyetemi bulik, és szinte nincs olyan étkezde, pizzázó, hamburgeres Szegeden, ahol nem adnak engedményt az egyetemi polgároknak – csak, hogy néhányat említsünk a kedvezmények közül.

Ezenfelül számos szolgáltató egység nyújt kedvezményt az egyetemi polgároknak, a szegedi diákoknak szóló kedvezményekről további információ a www.sztekedvezmenyek.hu oldalon érhető el.

 

A felvételi eljárás menetéről és a Szegedi Tudományegyetem képzéseinek követelményeiről mindent megtudhatnak az érdeklődők a 2014. február 8-án (szombaton) 9 órakor kezdődő nyílt napon az SZTE Rektori Hivatal épületében (Szeged, Dugonics tér 13.). A szegedi egyetem képzéseit is bemutató nyílt napon az universitas vezetői ismét tartanak „szülői értekezletet”, ahol friss információkkal segítik a diákokat és a felnőtteket a továbbtanulásról szóló döntés meghozatalában. Az SZTE immár hagyományos februári, a felvételi jelentkezés határidejéhez közeli nyílt napjáról további információ itt olvasható.

 

Az SZTE immár hagyományos februári, a felvételi jelentkezés határidejéhez közeli nyílt napjáról további információ itt olvasható.

Az SZTE kari nyílt napjairól további információ az alábbi linken olvasható. Az SZTE felvételizőknek szóló honlapja: http://www.u-szeged.hu/felveteli

 

Korábban írtuk:

Miért a Szegedi Tudományegyetemet válaszd? Nőtt az állami ösztöndíjas helyek száma

Miért a Szegedi Tudományegyetemet válaszd? Színház, fesztiválok és egyetemi bulik

Miért a Szegedi Tudományegyetemet válaszd? Képzési díjak 2014-ben

Miért a Szegedi Tudományegyetemet válaszd? Diákmunka-lehetőségek Szegeden

Miért a Szegedi Tudományegyetemet válaszd? Tanulj idegen nyelveket az SZTE-n!

Miért a Szegedi Tudományegyetemet válaszd? A kollégiumoktól az albérletekig

Miért a Szegedi Tudományegyetemet válaszd? Sportolj az SZTE-n!

Miért a Szegedi Tudományegyetemet válaszd? Tudnivalók határon túli jelentkezőknek

Miért a Szegedi Tudományegyetemet válaszd? Pontok és határok 2014-ben

 

SZTEinfo


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Nagy_GergoNagy Gergő - BTK, szlavisztika-orosz, angol

Mindig is érdekeltek a külföldi Kultúrák, szerettem nyelveket tanulni. Azért választottam a BTK szlavisztika-orosz szakirányát, mert a Szegedi Tudományegyetem híres külföldi pályázati lehetőségeiről (például Erasmus-program), ahol kamatoztathatom az itt megszerzett tudást. Tehát a gyakorlatomat akár külföldön is eltölthetem. Ráadásul az orosz mellé második évtől lehetőségem nyílt felvenni az angol minort, amit szintén hasznosnak tartok a későbbi elhelyezkedésem szempontjából. A szegedi nyelv szak középpontjában a gyakorlat-orientáltság áll, ami igen fontos, ha valaki anyanyelvi szinten szeretne egy nyelvet elsajátítani.



Nemeth MelittaNémeth Melitta – TTIK, földrajz

Korábban már elkezdtem egy szakot, viszont úgy hozta az élet, hogy azt abbahagytam. Ezután elkezdtem dolgozni, és a munkám során jöttem rá, hogy a turizmus és a földrajz az, ami igazán érdekel. Így újra nekifutottam a tanulásnak, és felvételiztem a TTIK-ra, földrajz szakra. Szakiránynak a turizmust választottam. Itt végre úgy érzem, hogy a helyemen vagyok. Pozitívum, hogy habár kevesen vagyunk ezen a specializáción mégis elindították, így sokkal több idő jut egy-egy emberre az órákon.





További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.