Kecskeméti Gergely az év fiatal könyvtárosa

2014. július 18.

2014. július 17-19. között zajlik Sopronban a Magyar Könyvtárosok Egyesülete 46. Vándorgyűlése, melyen „Az év fiatal könyvtárosa” díjat az SZTE Klebelsberg Kuno Könyvtár munkatársa, Kecskeméti Gergely vehette át.

A Magyar Könyvtárosok Egyesülete és az Informatikai és Könyvtári Szövetség a fiatal magyar könyvtárosok munkájának jutalmazására, elismerésére, a fiatal könyvtárosok méltó megbecsülése érdekében 2000-ben „Az év fiatal könyvtárosa” elismerést alapított. A díjat minden évben országos pályázat útján osztják ki, melyre egy pályamunka beadásával lehet nevezni. 2014-ben a rangos elismerést a Szegedi Tudományegyetem Klebelsberg Kuno Könyvtár munkatársa, Kecskeméti Gergely vehette át, nyertes dolgozatának címe: „A Szegedi Tudományegyetem Klebelsberg Kuno Könyvtárának kölcsönzési politikájának és szabályzatának kialakulása”.