SZTEhírek

Nyári iskola a Bolyai Intézetben

2014. július 29.

Nemzetközi nyári iskolát szervez az SZTE Bolyai Intézet 2014. augusztus 4. és 7. között. A kurzuson 20 matematikus-, fizikus-, gyógyszerész- és biológushallgató vesz részt.

A Szegedi Tudományegyetem Bolyai Intézete az IPA HU-SRB/1203/221/024 Non-Standard Forms of Teaching Mathematics and Physics projekt keretében 2014. augusztus 4. és 7. között nemzetközi iskolát szervez „Szeged Summer School on Mathematical Epidemiology” címmel. A nemzetközi kurzuson mintegy 20 matematikus-, fizikus-, gyógyszerész-, biológushallgató vesz részt. A résztvevők túlnyomó része külföldi: szerb, cseh, angol és koreai.

A hallgatók az első napon az epidemológia és a matematika egyes területeire nyernek betekintést. A második és harmadik napon projekteken dolgoznak csapatmunkában, majd a negyediken prezentáció segítségével mutatják be eredményeiket.

A nyári iskoláról bővebb információ itt olvasható: