SZTEhírek

Sikeresek az SZTE Zeneművészeti Kar tehetséges harsonásai

2014. június 25.

Az SZTE Zeneművészeti Kar rézfúvós tanszakának hallgatói, Major Lilla és Czirok Zoltán szép eredményeket értek el a 2014. június 7-9. között Budapesten megrendezett III. Corpus Országos Szakközépiskolai és Főiskolai Harsonás Találkozó és Versenyen.

A kétfordulós zenei megmérettetés első fordulóját 2014. június 7-én tartották, ahol a jelentkezőknek kötelező darabként Sugár Miklós Rondó című művét kellett bemutatniuk mind tenorharsona, mind basszusharsona kategóriában. A továbbjutottak 2014. június 8-án ismét megmutatták tehetségüket, kotta nélkül egy szabadon választott darab előadásával. A hallgatók felkészültségét, virtuozitását, előadásmódját Vincenzo Paratore harsonaművész, az Orchestra of Teatro Massimo „V. Bellini” in Catania szólóharsonása elnökletével szakmai zsűri értékelte, tagjai: Sugár Miklós, Sütő András, Pálinkás Péter és Görög-Hegyi Gábor.

A zenei versenyt szép eredménnyel zárták a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kar rézfúvós tanszakának hallgatói; Major Lilla II. évfolyamos BA előadóművészet harsona szakirányos hallgató megosztott II. helyezést ért el, és két különdíjat vehetett át. Czirok Zoltán II. évfolyamos BA előadóművészet harsona szakirányos hallgató szintén megosztott II. helyezést ért el, és neki is két különdíjat ítélt oda a zsűri. Felkészítő tanáraik Gyivicsán György DLA és Vörös József.