Fiatal művésztehetségek kiállításai a Somogyi-könyvtárban

2014. május 05.

Az Egyetemi Tavasz programsorozat részeként, az SZTE Tehetségpont szervezésében 2014 májusában a Szegedi Tudományegyetem négy tehetséges művész hallgatójának nyílik lehetősége saját művészeti alkotásainak kiállítására a Somogyi-könyvtárban.

2014. május 8-án 17 órakor a Somogyi-könyvtár folyóirat olvasójában Varga Márta, a Csongrád Megyei Kormányhivatal kommunikációs vezetője nyitja meg Nagy Orsolya festőművész „A nő másképp” című kiállítását. A megnyitón közreműködik Bíró Anita hegedűművész. Nagy Orsolya 2004-ben kezdett festéssel foglalkozni. Emellett tagja volt a Makói Videó és Művészeti Műhelynek, filmjei rangos elismeréseket hoztak számára. Tanulmányait 2013-ban fejezte be az Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar szlavisztika, szerb mesterképző szakán. Ezzel párhuzamosan kapott mester diplomát az SZTE Állam- és Jogtudományi Karán nemzetközi tanulmányokból. Az SZTE Szegedi Tehetségpont által megrendezett kiállítás május 14-ig látogatható.

A tárlat sorozat következő állomásaként Kovács Gyula András grafikusművész „Jelentés” című kiállítását 2014. május 15-én 17 órától tekinthetik meg az érdeklődők. A tárlatot Nyéki Tamás helytörténész nyitja meg, a megnyitón közreműködik Sümegi Nóra (ének), Galog Márton (dob), Turcsányi Gergely (gitár). Kovács Gyula András grafika szakirányon végzett az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Karon, Eszik Alajos tanítványaként. Főleg grafikával, sokszorosító grafikával, plasztikával és fotózással foglalkozik. A kiállítás május 21-ig tekinthető meg a Somogyi-könyvtárban.

Marton Ákos festőművész „Soron kívül” című kiállítását 2014. május 22-én 17 órakor Kovács A. Gyula grafikus nyitja meg, és május 28-ig tekinthetik meg az érdeklődők.

A kiállítás sorozat záró tárlata Tóth Tamás Sándor fotóművész „Szegedi tükör” című kiállítása, melyet 2014. május 29-én 17 órakor Kocsisné Maróczi Margit nyit meg a Somogyi-könyvtár folyóirat-olvasóban. Verset mond Verba Eszter. A fotóművész alkotásaiból összeállított kiállítás június 4-ig látogatható.