Megújultak az SZTE angol nyelvű kiadványai

2014. május 21.

Tartalmában és formájában is megújult a Szegedi Tudományegyetemet és idegen nyelvű képzéseit bemutató három kiadvány.

Az SZTE Nemzetközi Koordinációs Iroda – mely 2014. január 1-jén a „TÁMOP 4.1.1. C-12/1/KONV-2012-0004, Harmadik generációs összehangolt szolgáltatási portfólió és irányítási rendszer kialakítása, valamint stratégiai jellegű optimalizálás megvalósítása közösségi típusú felsőoktatási együttműködés formájában Dél-Kelet Magyarországon” nemzetközi alprojekt és a kiváló egyetemi státusz vállalásainak közös égisze alatt alakult meg, valamint az egyetemi karok szoros együttműködésének eredményeként 2014 tavaszától három megújult – angol nyelvű ismertető kiadványokkal tájékoztatja a külföldi hallgatókat, és népszerűsíti az SZTE-t világszerte. A kiadványok elsődleges célja a hallgató toborzás, az SZTE minél szélesebb körű népszerűsítése, így elsősorban nemzetközi felsőoktatási kiállítások, oktatási vásárok promóciós anyagaként jelennek meg a színes ismertetők. A Tisza- parti universitast bemutató, képekkel illusztrált színes összefoglalók „hajtogatós” formában ismertetik az egyetem nemzetközi kapcsolatrendszerét, hasznos információkkal és érdekességekkel tájékoztatják a külföldi diákokat. Külön-külön kiadvány informál részletesen az egyetem 2014 őszén induló idegen nyelvű alap-, mester- és osztatlan, valamint doktori képzéseiről – összegezte Losoncz Annamária, a Nemzetközi Koordinációs Iroda munkatársa.

A megújult angol nyelvű kiadványok itt letölthetőek.

A projekt a „TÁMOP 4.1.1. C-12/1/KONV-2012-0004, Harmadik generációs összehangolt szolgáltatási portfólió és irányítási rendszer kialakítása, valamint stratégiai jellegű optimalizálás megvalósítása közösségi típusú felsőoktatási együttműködés formájában Dél-Kelet Magyarországon” című projekt keretében az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.