Nyári Iskolát rendeznek a FuturICT.hu projekt keretein belül

2014. május 12.

Balatonfüreden rendezik meg a TÁMOP-4.2.2.C-11/1/KONV-2012-0013 „Infokommunikációs technológiák és a jövő társadalma” FuturICT.hu projekt nyári iskoláját, amelyen európai és amerikai, nemzetközileg elismert tudósok előadásait hallgathatják meg az érdeklődők. Az iskolát a BME VIKING Zrt. szervezi.

A 2012. december 1. és 2014. november 30. között megvalósuló projekt gazdája a Szegedi Tudományegyetem, konzorciumi partnerei az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a DEAK Kooperációs Kutatási Nonprofit Zrt., illetve a BME VIKING Villamosmérnöki és Informatikai Kutató-Fejlesztő Nonprofit Zrt. A százszázalékos támogatási intenzitású FuturICT.hu projekt teljes költségvetése csaknem 1,6 milliárd forint. A két éves kutatómunkában 10 alprojektben több mint száz szakember vesz részt.

További részletek és a program a FuturICT.hu projekt honlapján tekinthető meg.

uszt_logo_rgb Infoblokk2_ESZA_egyes