Emlékkönyvvel tisztelegnek Szabó József professzor munkássága előtt

2014. november 03.

Az SZTE Állam- és Jogtudományi Kara és a Pólay Elemér Alapítvány Könyvtára 2014. november 6-án egy jubileumi emlékkötet bemutatójával tiszteleg az 1992-ben elhunyt jogászprofesszor előtt, melyben az egyetem kiemelt íróinak munkásságát gyűjtötték össze.

Szabó József professzor (1909-1992) küzdelmekkel teli élete során több alkalommal is oktatott a szegedi egyetem jogi karán, és rövid ideig a fakultás dékánja is volt. Jogbölcseleti tanulmányai nemzetközi szinten is jelentősnek számítanak. Az ő munkájának állít emléket az SZTE Állam- és Jogtudományi Kara és a Pólay Elemér Alapítvány Könyvtára egy frissen megjelent emlékkötetben, melyet 2014. november 6-án 15 órakor mutatnak be az ÁJTK tanácstermében. Az eseményen köszöntőt mond Paczolay Péter egyetemi tanár, Ruszoly József DSc, professor emeritus, Balogh Elemér egyetemi tanár és Révész Béla egyetemi docens is. A „Most megint Európában vagyunk…” címre keresztelt kötetben kollégái és munkatársai írásaikban Szabó József munkásságára és életére reflektálnak. A szerzők közt szerepel Boleratzky Lóránd, Ruszoly József, Nagy J. Endre, Balogh Elemér, Stipta István, Szabadfalvi József, Trócsányi László, Takács Péter, Szabó József, Újszászi Ilona és Révész Béla.

A szervezők szívesen látnak minden kedves érdeklődőt.