Klaszter a szuperlézerhez kapcsolódó oktatás megújítására

2014. november 19.

Az ELI ALPS lézeres kutatóközponttal, valamint a hazai lézeres ágazattal kapcsolatos felsőoktatási képzés megújítására klasztert hoz létre a Szegedi Tudományegyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Kecskeméti Főiskola és az ELI-HU Nonprofit Kft..

2014. november 20-án (csütörtökön) 10 órakor a Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatal dísztermében (Szeged, Dugonics tér 13.) rendezik meg a Lézerek és Alkalmazásai Oktatás Klaszter ünnepélyes létrehozásával egybekötött szakmai konferenciát. Köszöntőt mond - többek között - Szabó Gábor, az SZTE rektora és Lehrner Lóránt, az ELI-HU Nonpropfit Kft. ügyvezető igazgatója.

A Lézerek és Alkalmazásai Oktatási Klaszter ünnepélyes alapító okirat aláírását követően ágazati konferenciát tartanak.

A plenáris ülést követően a lézertechnológiai platformot mutatják be. Szó lesz a konferencián – többek között – az ipari együttműködésekről, a tananyagfejlesztésről, a tudományos együttműködésekről, a hallgatói díjak rendszeréről, az adatbázisokról.

A TÁMOP-4.1.1.C-12/1/KONV-2012-0005 projekthez kötődő program meghívója itt olvasható.