Nemzetközi témájú előadásokat tart Martonyi János professor emeritus

2014. november 26.

2014. november 27-én és 28-án két előadást is tart az SZTE-n Martonyi János professor emeritus, volt külügyminiszter: az univerzális jogról és az EU megújult intézményeiről beszél.

Martonyi János professor emeritus (SZTE ÁJTK Nemzetközi Magánjogi Tanszék), volt külügyminiszter két sajtónyilvános előadást is tart a Szegedi Tudományegyetemen. 2014. november 27-én, csütörtökön, 17 órakor az ÁJTK Kari Társalgójában az Integrációs Klub keretein belül beszél arról, hogy milyen növekvő kihívásokkal kell szembenéznie Európa megújult intézményeinek. November 28-án, pénteken, pedig 11 órakor pedig a Rektori Hivatal földszinti 5-ös termében tart székfoglaló előadást „Globális gazdaság – Univerzális jog?” címmel. Az eseményen Paczolay Péter tanszékvezető, az Alkotmánybíróság elnöke mond köszöntőt.

A szervezők mindkét eseményre szeretettel várják az érdeklődők előzetes jelentkezését.