Az SZTE nyújtotta nyelvtanulási lehetőségekről a Pályaválasztási Napokon

2014. november 13.

A Csongrád Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja 2014. november 13–15. között tartja a 2014. évi Pályaválasztási Napok programját. A Szent-Györgyi Albert Agórában november 15-én a Szegedi Tudományegyetem több kara mellett az Idegennyelvi Kommunikációs Intézet is bemutatkozik.

A II. emeleti Informatóriumban az Idegennyelvi Kommunikációs Intézet standjánál a pálya- és iskolaválasztás előtt álló általános és középfokú oktatási intézmények diákjai és szüleik mindent megtudhatnak a Szegedi Tudományegyetemen nyújtotta nyelvtanulási lehetőségekről, a letehető nyelvvizsgákról. Ízelítőül: az intézet általános nyelvi és szaknyelvi órákat kínál a Tisza-parti universitas hallgatóinak, emellett általános nyelvi és szaknyelvi térítéses kurzusokat szervez bármilyen nyelvi szinten minden érdeklődő számára. Hét különböző idegen nyelvet oktatnak a szakemberek, a diákok angolul, németül, franciául, olaszul, spanyolul, oroszul és románul tanulhatnak. A megszerzett nyelvtudásból alap-, közép- és felsőfokon tehetnek vizsgát, az intézmény rendszeresen szervez Origo, Oecomon, BGF, ÖSD, Goethe, TOLES és TOEIC nyelvvizsgákat.

További információ az Idegennyelvi Kommunikációs Intézet honlapján.